SIMPLE-SENSOR

monitoring środowiskowy dedykowany dla farmaceutyki

Zwróć uwagę na zdrowie

Potrzeba rejestracji temperatury podczas przechowywaniu leków, szczepionek lub produktów z krwi to nie tylko praktyczna konieczność, ale także wymóg nałożony przez prawo.

Obowiązki ochrony zdrowia w zakresie przechowywania szczepionek i leków określają przepisy i ustawy, tj:

 • Ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2008 r. Nr 234 poz. 1570 z późn. zm.)
 • Ustawy z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2008 r. Nr 45, poz. 271 z późn. zm.)
 • Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 15 listopada 2010 r. w sprawie sposobu przekazywania szczepionek świadczeniodawcom prowadzącym obowiązkowe szczepienia ochronne oraz sposobu przechowywania szczepionek stanowiących rezerwę przeciwepidemiczną kraju (Dz. U. z 2010 r. Nr 232 poz. 1524)
 • Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2002 r. w sprawie procedur Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej (Dz. U. z 2002 r. Nr 144 poz. 1216).

Przepisy prawa wymagają stałego 24-godzinnego monitorowania temperatury w ciągu roku, co oznacza, że musi to być zautomatyzowany proces.

Produkty z portfela firmy astozi umożliwiają zarówno monitorowanie pojedynczych miejsc składowania wyrobów medycznych, jak np. chłodnia, lodówka ale także są to kompletne rozwiązania umożliwiające monitorowanie rozproszonych miejsc tj. sieci poradni lekarskich, apteki czy hurtownie farmaceutyczne.

zastosowanie

Urządzenia z serii SIMPLE znajdują zastosowania przede wszystkim w:

Serwerownie / IT

Farmaceutyka

Muzea

Magazyny

Przemysł

POWIĄZANE PRODUKTY

Do zastosowań w Farmaceutyce dedykowane są rozwiązania z linii produktowych:

 • systemONE
 • SIMPLE

SONDY POMIAROWE

Sondy pomiarowe firmy astozi pozwalają na realizację pomiarów zarówno wielkości fizycznych jak i na monitoring stanu linii zasilających czy detekcję wycieku. Sondy cechują się unikalnymi właściwościami pozwalającymi na zastosowanie ich w wielu miejscach oraz zastosowaniach.

MODUŁY ROZSZERZAJĄCE

Moduły rozszerzające do rejestratorów z serii SIMPLE pozwalają na dołączenie kilku sond pomiarowych do jednego czujnika. Dzięki zastosowania takiego rozwiązana możliwe jest zmniejszenie kosztów realizacji pomiaru w jednym punkcie pomiarowym. Moduł rozszerzający idealnie sprawdzają się m.in. w monitoringu lodówki medycznej gdzie istnieje konieczność niezależnego monitoringu górnej i dolnej części komory lodówki.

AKCESORIA I DODATKI

Dla urządzeń z serii SIMPLE dostępne są akcesoria oraz komponenty dodatkowe pozwalające na m.in. ich zasilanie.

Kontakt

Skontaktuj się z nami  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę astozi z siedzibą w Nowej Soli przy ul. Inżynierskiej 8 zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z prośbą o kontakt. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zapoznałem się z Polityką prywatności i zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania.

  Polityka prywatności

  Chcesz zobaczyć jak działają nasze produkty?
  Umów się na spotkanie!