Mapa Polskiego AI - Fundacja Digital Poland

29 stycznia, 2019

W dniu 23 stycznia 2019 miała miejsce prezentacja raportu „Mapa polskiego #AI” przygotowanego przez Fundację Digital Poland (https://www.digitalpoland.org). Jest to najbardziej kompleksowe badanie dotyczące branży sztucznej inteligencji. Zawiera informacje na temat praktycznie wszystkich działających w Polsce firm oferujących usługi z zakresu nowoczesnych technologii.

Jest nam niezmiernie miło że firma astozi została również ujęta w tym raporcie w części dot. Przemysłu 4.0 (#Industry 4.0) oraz rozwiązań Internet Of Things (#IoT).

Firma astozi jest Polskim producentem rozwiązań realizujących wsparcie wielu obszarów gospodarki w zakresie zbierania danych dot. procesów produkcyjnych, diagnostyki, detekcji oraz predykcji nieprawidłowości w monitorowanych procesach, a także analizy stanu i obciażenia parków maszynowych.

Zastosowanie Naszych rozwiązań pozwala nie tylko zadbać o jakość produkowanych wyrobów poprzez zapewnienie jakości pełnego łańcucha produkcji ale również na zapobieganie sytuacjom awaryjnym oraz optymalizacji istniejących środowisk produkcyjnych.

Jednocześnie pragniemy zauważyć, że jednym z celów powstania mapy była pomoc zarówno dla krajowych, jak i międzynarodowych inwestorów szukających ciekawych projektów w Naszym Kraju. Badanie jest pierwszym i jak dotąd jedynym, które tak szeroko pokazuje krajowe firmy wykorzystujące sztuczną inteligencję.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z raportem dostępnym na stronie Fundacji Digital Poland pod adresem:
https://www.digitalpoland.org/assets/reports/map-of-the-polish-ai—2019-edition-i.pdf